piątek, 14 października 2016

Talking Barbie prototyp z 1968ego roku - taka ciekawostka :)

Po napisaniu posta o Talking P.J. w nostalgicznym nastroju poszłam do wujka Googla pooglądać sobie nieosiągalną dla mnie na (długie) razie Talking Julię.
I oto co znalazłam :) zdjęcie Barbie z przezroczystym brzuchem. Ale jaka to była lalka, mmmm... Zaczęłam się zastanawiać o co chodzi. Czy to przeróbka czy jakiś specjalny model?
Oczywiście porwałam to zdjęcie z internetu aby podzielić się z Wami tym widokiem a potem zaczęłam dalej szukać.

No i znalazłam kolejne zdjęcie wyżej wspomnianej lalki, która okazała się prototypem pierwszej mówiącej lalki Barbie! z wystawy, która miała miejsce na konwencie Barbie w 2006 roku w Los Angeles. :) Ech... "Treasures from Mattel's Vault" Piękna wystawa prototypów wszelakich: lalek Barbie, dodatków, odlewów ciałek, główek, nigdy nie użytych w produkcji twarzy Kena, prototypów ubrań do małego teatru kostiumowego... Wspaniałe miejsce. Zobaczcie sami. Link prowadzi do pierwszej strony ze zdjęciami z wystawy, stron jest 13. Do kolejnej wchodzi się przez link na samym dole strony. Miłego oglądania :)

Na tabliczce przy lalce widnieje napis (na ile umiem przetłumaczyć) :
Talking Barbie Prototyp – jest to prototyp pierwszej mówiącej Barbie z 1968ego roku. Zwróćcie uwagę na przezroczysty tors, który pozwala zobaczyć mówiący mechanizm.

5 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Tia, ostatnio w "Oszołomie" widziałam Barbie za ok. 500zł która była przytwierdzona do quadrolotu, czy jak to się tam nazywa, który był zdalnie sterowany i lalka miała się na nim unosić ;)

   Usuń
 2. ale super - robotyka udomowiona :)
  a barbie i Ken - Oni mają inne rysy
  niż te, które znamy, oglądając retro
  lalki - zwróć uwagę na nosek barbie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A o której Barbie i Kenie mówisz? :) Bo jeśli o tych z pierwszego zdjęcia, to są postacie wielkości człowieka, które stoją przy wejściu na wystawę, więc mogą trochę odchodzić od normy ;)

   Usuń
  2. wow! wielkości Ludzia? suuupeeer!
   tak czy siak - szkoda, że i takiej
   buzi nie uskutecznili w wersji mini :)

   Usuń